Technologia jutra w pozyskiwaniu Klientów

Marketing Automation, Business Intelligence
i Big Data w jednym

Trwa profilowanie...

Identyfikacja / Profilowanie

LiveBot identyfikuje nowe osoby odwiedzające stronę www. Identyfikacja trwa również po wyczyszczeniu plików cookies i w trybie incognito.

Automatyzacja

System bez udziału człowieka przeprowadzi każdego potencjalnego klienta przez wszystkie etapy sprzedaży.

Analityka

Automatycznie pobiera, weryfikuje i dogłębnie analizuje dane.

System CRM

Użycie aplikacji wyeliminuje wszelkie błędy lub zaniedbania ze strony pracowników.

Identyfikacja / Profilowanie

Trwała identyfikacja

System trwale identyfikuje internautów odwiedzających stronę, www/e-sklep (z imienia, nazwiska, nr telefonu, adresu e-mail itp.). Osoby, które dostały się w sidła LiveBota, nawet po usunięciu ciastek i włączeniu trybu incognito będą rozpoznane.

Identyfikacja wsteczna

System ma w „pamięci” wcześniejsze odwiedziny internauty (zanim ten został namierzony i zidentyfikowany). Zaraz po tym, jak tożsamość użytkownika zostanie rozpoznana, wcześniejsza wiedza o nim (kiedy odwiedzał stronę jako osoba anonimowa), zostanie połączona z jego profilem sprzedażowym.

Profilowanie

Każda osoba, która odwiedza witrynę internetową, jest obserwowana, a jej ruch jest nagrywany i analizowany. Macki systemu przyklejają się do internauty (nie odpuszczając go nawet na chwilę). Ten moduł nazywany jest CSI (jak w kryminalnych zagadkach), gdyż każda osoba pozostawia niewidoczne ślady. Te tropy zostają odkryte, zebrane i przeanalizowane przez boty systemu, które kolejno tworzą pełny profil sprzedażowy/psychologiczny danej osoby. System rozpoznaje i uczy się zachowań internautów, wyciąga wnioski i wie, czym dana osoba się interesuje.

Identyfikacja cross-site

Posiadając LiveBota na kilku witrynach równocześnie, mają Państwo pewność, że internauta, który został zidentyfikowany i sprofilowany na jednej stronie www, będzie rozpoznany i śledzony również na kolejnych witrynach. Strony wymieniają między sobą informacje o użytkowniku. Takie działanie daje niesamowite możliwości – na podstawie już stworzonego profilu sprzedażowego, Livebot przebuduje całą stronę w locie (kiedy wyczuje, że zbliża się rozpoznany na innej stronie internauta) pod kątem zainteresowań, szukanych usług/produktów, elementów, które interesują lub mogą zainteresować tego konkretnego internautę, lub podejmą inne działania marketingowo-zaczepne celując w punkty, na które klient jest najbardziej podatny.

Automatyzacja

Komunikacja

System zastępuje lub automatyzuje pracę człowieka. LiveBot udaje handlowca i kontaktuje się z klientami (sms/e-mail). Przedstawia spersonalizowaną ofertę, uwzględniając profil internauty (odmieni personalia danej osoby, nazwę firmy/instytucji oraz przedstawi produkty lub usługi, które dana osoba ogląda, rozważa decyzję zakupu lub może się zainteresować). System samodzielnie wyśle dedykowaną ofertę klientowi dokładnie w momencie, kiedy ten będzie przy swoim komputerze/telefonie.

Przebudowa strony w locie

System rozpozna internautę, który właśnie odwiedza witrynę. Mając jego profil sprzedażowy i psychologiczny (na co reaguje, co lubi, na jakie kwoty dokonuje zakupów, czym może się zainteresować lub czego szuka), przebuduje w locie całą stronę www tylko pod jego kątem. Jeżeli w danej sekundzie na witrynę wejdzie duża ilość osób, każda z nich zobaczy stronę inaczej (dedykowaną tylko dla niej i zbudowaną pod kątem jej oczekiwań). Co ciekawe ten moduł można wykorzystać w procedurze dezinformacji konkurencji! Jeżeli zidentyfikowana zostanie konkurencja, strona może wyświetlać jej nieprawdziwe informacje dotyczące np. cen, oferty itp.

Przeciwdziałanie odejściu do konkurencji

System, gdy tylko zobaczy, że osoba wpisuje w pasku przeglądarki inną stronę lub chce opuścić przeglądaną witrynę internetową, od razu zareaguje. Wyświetli internaucie informacje o produktach/usługach, które go interesują lub mogą zainteresować, przyzna rabat, przygotuje mu prezent itp. Jest nieograniczona rola scenariuszy. Są to inteligentne działania, a nie automatyczne komunikaty! System w pełni wykorzysta wiedzę, zebraną w profilu sprzedażowym, aby osiągnąć cel – nowy lead lub sprzedany produkt.

Komunikaty push

Internauta, który opuścił stronę, będzie stymulowany przez system na innych witrynach, które przegląda (aby przypomnieć o naszej marce, nowych produktach, zniżkach). Nie są to automatyczne, skierowane do wszystkich komunikaty. System dokładnie rozpracuje klienta, wie, na co reaguje, czym się interesuje, jakich cech produktów poszukuje, jakiej usługi potrzebuje. Komunikat ten będzie stworzony przez system tylko pod jego kątem, aby wywołać pozytywną, emocjonalną reakcję, a tym samym skierować go ponownie na naszą stronę. Osoba, która trafi na stronę, będzie dalej obsługiwana i bodźcowana przez system LiveBot.

Analityka

Ekstrapolacja

System używając algorytmów matematycznych i pracując na dużej ilości danych, prognozuje takie zjawiska jak: przychody działu handlowego i poszczególnych kampanii. Podaje dokładne raporty z opłacalności poszczególnych inwestycji, analizuje wszystkie zabiegi marketingowe (skuteczności kampanii reklamowych, efekty sprzedaży), bada zaangażowanie pracowników, wysokość marży oraz rabaty, które przyznawane są kupującym itp.

Przeciwdziałanie oszustwom

System wskaże, który kanał komunikacji marketingowej przynosi nam najwięcej korzyści, a który należy wyłączyć. Praca agencji reklamowych (które Państwo zatrudniacie) jest starannie sprawdzana przez LiveBota (czy generowane raporty co do ilości wejść i ich źródeł są prawdziwe). Raporty dokładnie pokazują, czy koszt pozyskania leada nie jest zbyt wysoki, czy reklama trafiła do dobrze określonej grupy docelowej. Finalnie LiveBot zakomunikuje, które źródło reklamy najlepiej sprawdza się w Państwa przypadku (operując dokładnymi kwotami przychodu). System to doświadczony analityk, który szybko wychwyci nieprawidłowości i od razu o nich zaalarmuje, ratując firmę od strat.

Wyłapywanie błędów na stronie

System obserwuje każdy ruch internauty na stronie, analizując go skrupulatnie. LiveBot sprawdza działanie całej witryny – często okazuje się, że zbyt ciężka architektura, zła logistyka, brak czytelności czy błędy, powodują utratę potencjalnych klientów. Livebot wskaże zaniedbania firmy tworzącej stronę internetową i zaznaczy elementy na stronie, które najbardziej przyciągają uwagę klientów.

System CRM

Identyfikacja internautów i firm

Dzięki systemowi LiveBot poznasz z imienia, nazwiska, numeru telefonu, adresu e-mail kontrahenta, który właśnie jest na Twojej stronie www. Otrzymasz pełny raport o ruchach Klienta w obrębie Twojej witryny internetowej wraz z przygotowanym dokładnym profilem sprzedażowym śledzonej osoby.

Profil zakupowy Klienta

Nasze algorytmy analizują zachowania internautów i określają ich profile zakupowe. Dzięki temu wiesz jak bardzo, czym i kiedy zainteresowani są Twoi Klienci.

Automatyczny scoring

Dzięki automatycznej analizie każdy internauta zostaje odpowiednio kategoryzowany w zależności od tego, na jakim etapie decyzji zakupowej się znajduje. Dzięki temu system precyzyjnie "wyczuje" moment przedstawienia określonej oferty oraz podejmie konkretne działania mające na celu sfinalizowanie procesu sprzedażowego.

Segmentacja, grupowanie

Możesz tworzyć dowolne grupy Klientów a pełny nadzór nad nimi pozostawić systemowi. Ty ustalasz rodzaj akcji, godzinę i dzień. Za pełne wykonanie zlecenia odpowiada Twój wirtualny agent - LiveBot.

W każdej sekundzie
LiveBot pozyskuje dla Ciebie nowych klientów

0
Złotych łącznego przychodu
w sklepach używających LiveBot
0
Pozyskanych
klientów i zapytań
0
Nowych
zamówień
0
Uratowanych
koszyków

Poznaj nasze technologie

Połącz się z klientem

Rewolucja w nawiązywaniu kontaktów z klientami na witrynach internetowych

Bądź przed konkurencją

Dostosuj automatycznie ceny i bądź zawsze pierwszy w porównywarkach